Základní umělecká škola, Chotěboř, Náměstí TGM 322

Firma Petrof darovala ZUŠ Chotěboř nové pianino!

Poděkování paní Petrofové, současné Prezidentce skupiny PETROF...

V prosinci 2020 obdržela naše škola vánoční dar od světoznámého výrobce klavírů, firmy Petrof z Hradce Králové, nové pianino PETROF M125 M1 v hodnotě 230 000,- Kč včetně záruky a servisu.

Pro naše rozvíjející se klavírní oddělení, které v současné době čítá 89 žáků pod vedením šesti pedagogů, je to dar velmi cenný, neboť některé naše nástroje jsou již desítky let staré a trvalým provozem značně "unavené". Žáci tak budou mít nyní nástroj ve špičkové kvalitě a věříme, že jim poskytne nejen skvělý požitek ze hry, ale že pro ně bude také silnou motivací k dalšímu sebezdokonalování.

Citujeme z dopisu paní Zuzany Ceralové Petrofové, současné prezidentky firmy Petrof:

"Můj prapradědeček Antonín Petrof postavil svůj první klavír v roce 1864 a položil tak základy firmě, která je dnes největším výrobcem pian v Evropě. V PETROFu vytváříme mimořádné akustické nástroje, do kterých každý může přenést kus svého já. Um mistrů klavírníků a řemeslná ruční práce se dědí z generace na generaci a je zárukou kvality a oceněna řadou medailí. To vše podtrhuje romantický kulatý tón, typický pro naše piana."

Zuzana Ceralová Petrofová
Prezidentka skupiny PETROF
5. generace rodiny Petrofů.

Milá paní Petrofová. Děkujeme Vám za tento hodnotný dar pro naše žáky a jejich pedagogy, Jsme přesvědčeni, že v našem klavírním oddělení výrazně zkvalitní výuku a v posledku pomůže šířit slávu českého muzikanství a skvělé jméno značky PETROF po celém světě.
Poděkování bychom také rádi vyslovili pracovníkům firmy, která nástroj do Chotěboře dopravila a instalovala na místo určení. Jejich práce a jednání byly vysoce profesionální. Děkujeme.

Mgr. Milan Moc, ředitel ZUŠ Chotěboř

Zde si můžete prohlédnout krátký video záznam ze stěhování nástroje do školy.

 


Přidáno 22. 12. 2020, autor: Jan Pavlas

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...