Základní umělecká škola, Chotěboř, Náměstí TGM 322

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Koncert Dechového orchestru mladých

Zveme Vás na tradiční koncert DOM k poctě sv. Cecílie, patronky všech hudebníků. Hotel Fantazie v Chotěboři, sobota 23. 11. 2019, začátek v 15 hodin, vstupné je dobrovolné. Host: Dechový orchestr mladých Němčice nad Hanou.

Plakát.png

DOM Němčice.jpg

DOM Chotěboř.jpg

 

Pozvánka na „svatocecilský koncert“

Dechový orchestr mladých při Základní umělecké škole Chotěboř si Vás dovoluje pozvat na svůj pravidelný listopadový koncert, kterým už po jedenácté oslaví patronku všech hudebníků – svatou Cecílii. Koncert se uskuteční v prostorách chotěbořského hotelu Fantazie v sobotu 23. listopadu 2019 od 15 hodin.

Ano, letos to bude již jedenáctý „svatocecilský koncert“ a stejně tak, jako v předchozích deseti ročnících budete mít příležitost zaposlouchat se do příjemných melodií v podání oblíbeného tělesa mladých hudebníků se svými sólisty, to vše pod vedením Aloise Štěrby a Milana Moce. Koncertem Vás bude provázet moderátorka Hana Turková.

Dechový orchestr mladých si zve na každý „svatocecilský koncert“ čestné hosty, jejichž vystoupení tvoří druhou polovinu koncertu. Na letošním koncertě se blýskne svým vystoupením vynikající Dechový orchestr Základní umělecké školy z Němčic nad Hanou. Je tomu již několik let, kdy jsme se s naším orchestrem setkali na zahraničním zájezdu v SRN s dechovým orchestrem z Němčic, vedeným panem Jindřichem Novákem. Vystoupení tohoto souboru se nám velmi líbilo a po čase jsme měli opět možnost sledovat poutavé vystoupení hudebníků z němčické ZUŠ v rámci festivalu Kmochův Kolín.

 Dechový orchestr mladých ZUŠ Němčice nad Hanou vznikl již v roce 1984 a od té doby se postupně rozvíjel a rozrůstal se o stále nové nástrojové sekce. V současné době má orchestr na 60 členů a má kompletní nástrojové obsazení, patřící do výbavy moderního dechového orchestru. Hráči pochází z řad žáků hudebního oboru základní umělecké školy, studentů středních a vysokých škol, ale i učitelů a absolventů ZUŠ. Podobně jako v chotěbořském orchestru jsou v němčickém souboru základem repertoáru koncertní skladby našich i zahraničních autorů, transkripce populárních melodií různých žánrů a také původní moderní symfonická dechová hudba. Soubor se stal nejen nedílnou součástí kulturního dění ve svém regionu, ale vystupuje také na prestižních hudebních festivalech a soutěžích dechových orchestrů v České republice a v zahraničí (Polsko, Švýcarsko, Německo, Slovensko, Litva).

Věříme, že letošní, jedenáctý svatocecilský koncert v podání Dechových orchestrů mladých z Chotěboře a z Němčic nad Hanou bude mít jako obvykle vysokou úroveň a upřímně se těšíme na Vaši návštěvu.

 

Členové a vedení DOM Chotěboř.


Přidáno 15. 11. 2019, autor: Milan Moc

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...